لیزر تیتانیوم

لیزر تیتانیوم یکی از دستگاه‌ های پیشرفته برای رفع موهای زائد است که با برخورداری از سه طول موج الکساندرایت، دایود و اندیاگ به کار می‌رود. هر یک از این طول موج‌ ها برای پوست‌ های مختلفی مناسب است از جمله الکساندرایت برای از بین بردن موهای بسیار نازک مانند نواحی پشت لب کارایی دارد، در مقابل طول موج اندیاگ موهای ضخیم نواحی شکم را ریشه‌کن می‌کند. طول موج دایود نیز برای رفع موهای معمولی بدن نظیر پاها و دست‌ها طراحی شده است.
دستگاه لیزر تیتانیوم برای تمامی رنگ‌ های پوستی استفاده می‌شود و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. این دستگاه با بهره‌مندی از سه طول موج‌ قدرتمند، ملانین‌ های پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به همین دلیل برای انواع پوست‌های سفید، تیره، سبزه، برنزه و … مناسب است. رفع موهای زائد بدن با استفاده از لیزر تیتانیوم یک روش ایمن و بی‌خطر است و عوارض جدی به همراه ندارد. در واقع، متخصصان پوست و مو این دستگاه مدرن را بر حسب پوست افراد و وضعیت موی آن‌ها تنظیم می‌کنند؛ بنابراین همه افراد می‌توانند بدون دغدغه و نگرانی از اثرات مثبت آن برخوردار شوند.

نحوه عملکرد لیزر تیتانیوم
​​​​​​​

لیزر سوپرانو تیتانیوم در هر شات، نقاط وسیعی از بدن را هدف قرار می‌دهد؛ بنابراین رفع موهای زائد با سرعت عمل بالایی صورت می‌گیرد. این دستگاه با دارا بودن سیستم خنک کننده قوی از آسیب رساندن به پوست و سایر عوارض جانبی جلوگیری می‌کند. کیفیت مطلوب آن موجب شده است تا در ردیف پیشرفته‌ ترین دستگاه‌ های لیزر قرار گیرد. باید بگوییم افراد تحت درمان با این روش هیچ درد و ناراحتی را متوجه نمی‌شوند که این یکی از ویژگی‌های بارز آن به شمار می‌آید.
لیزر تیتانیوم نسبت به سایر لیزرها عملکرد منحصر‌ به‌ فردی دارد و با بهره‌مندی از سه طول موج گوناگون به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند. طول موج الکساندرایت با قدرت 755 نانومتر، برای رفع موهای زائد افراد پوست روشن طراحی شده است. از دیگر طول موج‌های موجود در دستگاه لیزر تیتانیوم، دایود با موج 810 نانومتر محسوب می‌شود که با محو کردن ریشه موها بیشتر برای افراد دارای پوست تیره کاربرد دارد.
طول موج سوم به کار رفته در این دستگاه، اندیاگ با طول موج 1064 نانومتر است که نسبت به طول موج‌های قبلی، قوی‌تر بوده و جذب لایه‌های زیرین پوست می‌ شود. در نتیجه، با سرعت نفوذپذیری بالا فولیکول‌ های پوست را هدف قرار می‌دهد و به این ترتیب در کاهش سوختگی‌های بدن و کبودی آن موثر است.
نحوه عملکرد این لیزر به گونه‌ ای است که با حرکت دادن بر روی نقاط مورد نظر بدن، هوای نسبتا گرمی را روی پوست ایجاد می‌کند، البته سیستم خنک کننده که در آن تعبیه شده با تولید باد خنک تأثیر بسزایی در متعادل ساختن این هوا دارد. وقتی که پالس‌های نیروی لیزر به ریشه‌های عمیق مو نفوذ می‌کنند باعث از بین بردن موهای زائد می‌شوند. انرژی حاصل از سه طول موج‌ لیزر با جذب شدن به فولیکول‌های پوست و نابود کردن آن‌ها از رشد مجدد موها جلوگیری می‌کند.